Choď na obsah Choď na menu

Lionel Messi proslavio je svoj povratak u domaće natjecanje nakon Svjetskog prvenstva

Lionel Messi proslavio je svoj povratak u domaće natjecanje nakon Svjetskog prvenstva postigavši gol u drugom poluvremenu dok je Paris Saint-Germain povećao svoju prednost u Ligue 1 na šest bodova domaćom pobjedom 2-0 protiv Angersa. 35-godišnjak je imao produženu pauzu nakon što je sedam puta pogodio tijekom Svjetskog prvenstva, koje je Argentina osvojila pobijedivši Francusku na jedanaesterce u finalu. Ali vratio se treninzima u Parizu prije tjedan dana i vratio se u početnu postavu u PSG dres za ovu utakmicu protiv donje momčadi Ligue 1. Messi je bio ključan u pripremama za prvi gol i postigao je drugi kada je PSG pobijedio Angers 2-0 na Parku prinčeva.

Messi je dobio toplu dobrodošlicu od publike na Parku prinčeva i pogodio je iz blizine u 72. minuti i dodao Hugu Ekitikeu na otvaranju prvog poluvremena, čime je PSG osvojio 47 bodova iz 18 utakmica. Nakon što je poražen s 3-1 u prethodnoj ligi od rivala za naslov Lensa, Christophe Galtier uspio je pozvati Messija i Neymara natrag u momčad za gostovanje kod posljednjeg na tablici Angersa. Lens je ostao drugi, ali je izgubio dva boda u remiju 2-2 kod Strasbourga koji se mučio, a svi golovi su postignuti prije odmora.

Neymar je mislio da je kasno postigao treći gol, ali je isključen zbog zaleđa. Očekuje se da će se Mbappe i Messi ponovno okupiti ovog vikenda u nedjeljnoj utakmici na gostovanju kod Rennesa. Nije to bio najbolji rezultat od vodećih igrača lige, ali Messi je bio uobičajeno upečatljiv i pokazao se kao onaj koji stvara razliku te večeri. "Bila je to utakmica kakva nam je trebala, s tri boda na kraju. Bodovi su dobri za moje samopouzdanje, moram nastaviti ovako", rekao je Ekitike. Nadalje, Messi i njegovi suigrači iz PSG-a, uključujući brazilsku zvijezdu Neymara, nosili su nogometni dresovi odajući počast preminulom Peleu na zagrijavanju prije utakmice.