Choď na obsah Choď na menu

Liverpool 0-1 Real Madrid: Los Blancos osvojili naslov Lige prvaka

Trener Real Madrida Carlo Ancelotti rekao je Thibautu Courtoisu da će ga odvesti u finale Lige prvaka, a onda će ga morati pobijediti. Bivši vratar Chelseaja napravio je nekoliko izvrsnih obrana u svojoj zelenoj Real Madrid dres, posebice u prvom poluvremenu Redsi su dominirali. Klub sa sobom nosi 14. trofej UEFA Lige prvaka nakon pobjede 1-0 nad Liverpoolom na Stade de Franceu u subotu. Momčad Jurgena Kloppa dominirala je loptom i prilikama, ali najbolja prilika za Los Blancose u drugom poluvremenu rezultirala je usamljenim golom na utakmici. Slava ponovno pripada momčadi u bijelim nogometni dresovi.

Vratar, visok 6 stopa i 7, bio je jedan od najboljih na svijetu na svojoj poziciji otkako se preselio u Madrid u ljeto 2018., ali ono što je napravio u Ligi prvaka ove sezone bilo je bez premca. Da nije bilo Thibauta, ne bismo slavili peti naslov UCL-a s našim nogometni dresovi u manje od desetljeća. Courtois je također otkrio da je na društvenim mrežama u pripremama za utakmicu primao poruke navijača u Engleskoj u kojima su tvrdili da će se "poniziti". Belgijski vratar završio je sa 61 obranom u 13 utakmica Lige prvaka u, kako se vjeruje, rekordnom natjecanju.

Courtois je proveo sedam godina u Engleskoj s Plavima – zadržao je 48 golova u 128 nastupa u Premier ligi – prije nego što je 2018. prešao u Real Madrid. "Natrag u Engleskoj, nemam dovoljno poštovanja", rekao je Courtois nakon posljednjeg zvižduka. "Pa, dobro, pokazao sam to danas. Htio sam tamo izraziti poštovanje prema svom imenu." Polako, većina obožavatelja voli njegovu Real Madrid dres. Većina igrača u vrhunskim europskim ligama nikada ne stigne ni zaigrati u Ligi prvaka, ali otići na pet i osvojiti ih sve je stvar legendi. S obzirom na to koliko je obrana Madrida bila popustljiva tijekom većeg dijela utakmice, Courtois je morao biti sve to i više kako bi svojoj momčadi dao priliku da iskoristi nakon što Liverpool nije uspio pretvoriti toliko pokušaja.