Choď na obsah Choď na menu

Vratar Liverpoola podržava Roberta Lewandowskog za osvajanje ovogodišnje Ballon d'Or

Poljska je u ponedjeljak doživjela iznenađujući domaći poraz od Mađarske rezultatom 2-1, jer je kapetan Robert Lewandowski bio odmoran, te će nastupiti u doigravanju Svjetskog prvenstva kao drugoplasirani u skupini I. Ostavlja nadu navijačima u nogometni dresovi. Schafer je bio taj koji je u ponedjeljak navečer u 37. minuti prekinuo mrtvu tačku jer je veznjak glavom iz blizine iznenadio Wojciecha Szczesnyja. Drugi pogodak postigao je Daniel Gazdag u 80. minuti za Mađarsku, poljski je zabio Karol Swiderski u 61. minuti.

Rezultat je ostavio poljsku momčad Lewandowskog da igra u doigravanju kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo jer su završili na drugom mjestu u skupini I. Zvijezdu Bayerna Münchena u osvajanju FIFA-ine nagrade za najboljeg podržao je Liverpoolov vratar Alisson. Navijači u Bayern München dres bi to učinili. Dobitnik Ballon d'Or bit će objavljen na događaju u Parizu 29. studenog. Jorginho, Lionel Messi i Robert Lewandowski navodno su favoriti za osvajanje Ballon d'Or ove godine.

Osim toga, Bayern München spreman je sjesti za pregovarački stol sa zvjezdanim napadačem Robertom Lewandowskim 2022. oko produljenja ugovora. Vjerojatno će zadržati Bayern München dres jer je poljski napadač nagovijestio da će ostati dulje u Bavarskoj nakon što je dobio zlatnu kopačku za prošlu sezonu. Srušio je dugogodišnji rekord Gerda Mullera u Bundesligaškim golovima u sezoni (40), zabivši nevjerojatnih 41 gol u 29 Bundesligaških utakmica. Navijačima u nogometni dresovi bit će drago vidjeti njegov ostanak.