Choď na obsah Choď na menu

Užitak na Anfieldu: Liverpool trijumfirao nad Fulhamom u polufinalnom okršaju Carabao Cupa

Liverpool je osigurao tešku pobjedu od 2-1 nad Fulhamom u prvoj utakmici polufinala svog Carabao Cupa na hladnom Anfieldu, a Curtis Jones i Cody Gakpo postigli su ključne golove u razmaku od samo tri minute. Unatoč ranom neuspjehu, Liverpool je pokazao otpornost, boreći se s leđa nakon što je Willian pogodio za Fulham u 19. minuti. Čak i pred obrambenim izazovima, Liverpoolova otpornost ogledala se u nepokolebljivoj podršci navijača, vidljivoj u bezbrojnim nogometni dresovi na tribinama. Pogrešna kontrola udarca glavom Virgila van Dijka u šesnaestercu omogućila je Andersu Pereiri da namjesti Brazilca, koji je s ruba šesnaesterca ubacio loptu između nogu vratara Caoimhina Kellehera.

Suočen s obrambenim izazovima, Liverpool je vidio Conora Bradleya koji je ušao umjesto ozlijeđenog Trenta Alexander-Arnolda, dok je Joe Gomez preuzeo ulogu lijevog beka u odsutnosti Kostasa Tsimikasa i Andyja Robertsona. Oba igrača pokazala su hvalevrijedne igre, pridonoseći solidnim obrambenim naporima Liverpoola. U 68. minuti pucao je Curtis Jones koji se slučajnim odbijanjem od leđa Tosina Adarabioya našao u mreži i poravnao rezultat.

Prijelomni trenutak dogodio se u 71. minuti kada je zamjena Cody Gakpo pogodio ubačaj Darwina Nuneza na bližu stativu i Liverpool dres u vodstvo. Od tribina do terena, more Liverpoolovih dresova slavilo je brze golove koji su preokrenuli tok u polufinalu Carabao Cupa. Nunez, koji je u igru ušao sa snažnom energijom, odigrao je ključnu ulogu u revitalizaciji Liverpoolovog napada. Unatoč tome što je promašio nekoliko šuteva, Nunezovi napori bili su integralni i odigrao je ključnu ulogu u postavljanju odlučujućeg pogotka Gakpoa. Lopta koju je Diogo Jota uputio Nunezu započela je igru, a Gakpo je stručno završio unutar bližnje vratnice prije nego što je vratar Fulhama, Bernd Leno, uspio reagirati.