Choď na obsah Choď na menu

Finska ima priliku kvalificirati se za osminu finala eura 2020

Finsku je u ponedjeljak na Europskom prvenstvu pobijedila Belgija s 0-2. Završila je na 3. mjestu s tri boda u skupini B u svom prvom nastupu na velikom turniru, dok su njihovi protivnici završili na vrhu skupine sa savršenim rekordom. Belgijac Romelu Lukaku odjenuo je euro 2021 dresovi i postigao drugi gol u 81. godini kako bi pomogao svojoj naciji da ponovno pobjedi. Bila je to noć kontrastne sreće za nordijske timove u skupini.

Utakmicu je kao najveći u finskoj povijesti platio finski izbornik Markku Kanerva iako je bio razočaravajući. Finska je hrabro branila, ali uvijek će biti visoka naredba suočiti se s kvalitetom Belgije. Vratar Lukas Hradecky odjenuo je Finska dres NO.1 i u bolu pao na koljena kad je u 74. minuti imao nesreću postići okrutni autogol. No, navijači koji su nosili bijelo-plavu Finska dres serenadirali su svoj tim na stadionu u Sankt Peterburgu.

Drugo je poluvrijeme imalo puno golova iz Belgije, a Finska je na poluvremenu izvela dva udarca. Ostavio je Fince kao najgoru trećeplasiranu momčad koja ima samo male šanse za plasman sa samo tri boda i gol-razlikom od minus dva. Čini se da će Finska odustati od turnira, ali još nisu eliminirane s euro 2021 dresovi. Pričekat će da vide da su jedna od najbolje trećeplasiranih momčadi.