Choď na obsah Choď na menu

Zamjena Lionel Messi zabija gol dok je Argentina pobijedila Jamajku 3-0 u zagrijavanju za Svjetsko prvenstvo

Zamjena u drugom poluvremenu Lionel Messi postigao je dva kasna pogotka kada je Argentina pobijedila Jamajku 3-0 u pripremnoj utakmici Svjetskog prvenstva u utorak u New Jerseyju. Bila je to posljednja prijateljska utakmica Argentine prije finala Svjetskog prvenstva u Kataru u studenom, a Messi je pružio uzbudljivu završnicu u svojoj Argentina dres nakon što je uglavnom bila igra pješaka. "Morate uživati ​​u Messiju", rekao je argentinski izbornik Lionel Scaloni. “Bez obzira na vašu zemlju, svi to rade. Ja sam njegov trener, ali kupio bih kartu da ga vidim.” Pobjeda je također produžila niz neporaženosti Argentine na 35, što je dva puta manje od talijanskog svjetskog rekorda od 37.

U međuvremenu, superzvijezda Paris Saint-Germaina Messi povećao je svoj broj međunarodnih golova na 90 u 164 nastupa nakon što je ušao kao zamjena u drugom poluvremenu na Red Bull Areni. "Ne postoje riječi kojima bi se opisalo što je on", rekao je Alvarez. "Igrajući pet, 10 minuta ili cijelu utakmicu, uspijeva napraviti nevjerojatne stvari u bilo kojoj nogometni dresovi." Napadač Manchester Cityja otvorio je pogodak u 13. minuti zahvaljujući sjajnom radu Lautara Martineza, koji je uspio ući u kazneni prostor. Prijavljeno je da je Messi patio od simptoma sličnih gripi prije utakmice te je ušao s klupe u 56. minuti i dodao svoj drugi iz slobodnog udarca tri minute kasnije.

Nakon stidljivog prvog poluvremena u kojem su Jamajčani dugo vremena bili prikovani u svojim obrambenim područjima, Reggae Boyz je pokazao više poduzetnosti u drugom poluvremenu, ali nisu imali što za pokazati. Navijač u nogometni dresovi kratkih rukava uletio je na teren u 65. minuti i pokušao se fotografirati s Messijem. A jedan obožavatelj bez majice pokušao je natjerati Messija da mu da autogram na leđima prije nego što ga je zaštitarsko osoblje bacilo na pod. Utakmica u New Jerseyju bila je posljednja za Argentinu prije Svjetskog prvenstva. U plavo-bijeloj Argentina dres, Messi je zabio četiri gola na dva argentinska priprema Svjetskog prvenstva ovog mjeseca, što mu je dalo 16 golova u karijeri u SAD-u.