Choď na obsah Choď na menu

Uzbudljiva pobjeda Athletic Bilbaa izbacila je Barcelonu iz Kupa kralja

U uzbudljivom četvrtfinalu Kupa kralja, Athletic Bilbao je osigurao nevjerojatnu pobjedu od 4-2 nad Barcelonom kod kuće, izbacivši potonju iz natjecanja. U utakmici, obilježenoj trenucima koji oduzimaju dah, braća Inaki i Nico Williams dali su odlučujuće doprinose u produžecima. Izlazak Barcelone iz Kupa kralja samo povećava značaj pobjede Athletic Bilbaa, potičući navijače da ponosno nose svoje nogometni dresovi kompleti kao simbol uspjeha svoje momčadi. Bilbao je do ranog vodstva došao unutar 36 sekundi, a Gorka Guruuzeta iskoristio je kaotičnu obranu i pogodio mrežu s devet jardi. Robert Lewandowski izjednačio je za Barcelonu u 26. minuti, skrenuvši loptu u mrežu nakon oštrog pokušaja Yurija Berchichea.

Lamine Yamal pokazao je briljantnost za Bilbao, probio trojicu obrambenih igrača i zabio izvanredan udarac tik uz daljnju stativu kako bi ponovno preuzeo vodstvo. No, Oihan Sancet je glavom početkom drugog poluvremena poravnao rezultat na 2-2. Bilbao je tada preuzeo kontrolu nad igrom, uzrokujući nered u Barceloninim obrambenim naporima. Nico Williams približio se djelomičnom vodstvu od 3-2, za dlaku promašivši gredu u završnici. Iznenađujućim potezom Joao Félix je zamijenio Lewandowskog, dok je Barcelona tražila veću dubinu napada.

Utakmica je otišla u produžetak nakon promašene prilike Yamala u 85. minuti. Kako je napetost rasla, navijači u Barcelona dres zadržali su dah kada je Yamal propustio zlatnu priliku, nadajući se kasnom preokretu koji se nikada nije ostvario. Pobjeda Athletic Bilbaa donijela im je mjesto u polufinalu Kupa Kralja uz Real Sociedad, Mallorcu i pobjednika okršaja Atletico Madrida i Seville. Ovaj poraz povećava izazove s kojima se suočava menadžer Barcelone Xavi Hernandez u sezoni obilježenoj borbama. Trenutačno je Barcelona treća na ljestvici La Lige s 44 boda, za vodećom Gironom zaostaje osam bodova, a za drugoplasiranim Real Madridom sedam.