Choď na obsah Choď na menu

Nizozemska dolazi do nokaut faze europskog prvenstva

Nizozemska u skupini C na Euro 2020. nakon pobjede nad Austrijom od 2: 0. Momčad Franka De Boera bila je izvrsna u prvom poluvremenu s 11 minuta otvaranja pogotka. Imaju dosta prilika tijekom cijelog poluvremena. Austrija nije mogla ometati nizozemsku obranu kada je Depay pokazao svoju snagu i talent u svom NE. 10 euro 2021 dresovi. Dumfries je izborio penal u prvom poluvremenu. Krilo-bek rekao je da Euro 2020 počinje izgledati kao san iz djetinjstva. Pokazao se kao popularni strijelac.

Nizozemska obrana zadržala se i zadržala čisti gol. Frenkie De Jong je bio sjajan pružajući obrambenu bazu u veznom redu. Memphis Depay i Denzel Dumfries, sa svojim sjajnim Nizozemska dres, bit će ključni faktor u nokaut rundi. Sada su bez poraza u devet mečeva na velikim turnirima. Bio je to častan trenutak za njihove Nizozemska dres. I to je nesumnjivo dobra izvedba njih u Amsterdamu.

De Boer je priznao da u ovom trenutku natjecanja još uvijek ima prostora za poboljšanje. Tim je u jednakoj mjeri pokazao napadačku prijetnju i obrambenu naivnost. Srećom, nadoknađuju kreativnost starih u upornosti. Dalje, Austrija će se sljedeći tjedan morati nadati dobrom rezultatu s Ukrajinom. A Nizozemci u ponedjeljak ugošćuju Sjevernu Makedoniju jer njihovi protivnici ne mogu proći u sljedeću rundu. Ali trener Frank de Boer izjavio je da s njegove strane i euro 2021 dresovi ima još mnogo toga.