Choď na obsah Choď na menu

Osasuna 1-3 Real Madrid: Benzemina dva penala zaustavio je Sergio Herrera

Real Madrid se približio naslovu La Lige svladavši Osasunu sa 3-1, unatoč tome što je Karim Benzema promašio dva penala. Benzema je u svojoj impresivnoj Real Madrid dres tražio svoj 45. gol u sezoni, ali ga je dvaput odbio vratar Osasune Sergio Herrera, koji je oba puta obranio, a Madriđani su vodili 2-1 kod El Sadara. Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru u 51. minuti, golman Osasune Sergio Herrera je točno pogodio, skočivši udesno i zaustavivši priliku Benzeme. Vratar je u 59. minuti ponovno dokazao da je ravnopravan kako bi domaćine držao unutar jednog gola, čime je postao prvi igrač Lige koji je dvaput pogriješio s mjesta u jednoj utakmici u 16 godina.

Alaba je otvorio gol u 12. minuti, završio je iz blizine nakon slobodnog udarca, ali je Osasuna izjednačila dvije minute kasnije, a Ante Budimir je zabio nakon protunapada. Dvije minute kasnije domaćini su bili u izjednačenju kada je izbušeni ubačaj Chimyja Avile na zadnjoj stativi vratio Budimir. No klicanje navijača u nogometni dresovi bilo je prerano. Rodrygo je potom izborio još jedan penal, a Benzema je odlučio zabiti loptu prema istom kutu, no vratar je opet pogodio namjeru Francuza. Ancelotti je obranio napadača: “Da smo imali još jedan penal, izveo bi ga. Kad budemo imali sljedećeg, on će ga uzeti.”

Pobjedom je produžila njihovu prednost na vrhu ljestvice na 17 bodova u odnosu na drugoplasirani Atletico Madrid, koji je mogao remizirati samo 0-0 s 18. Granadom. Slabom igrom u nogometni dresovi nisu mogli pobijediti. Zastoj znači da je Atletico napredovao na drugo mjesto na tablici, ali bi ga u četvrtak mogle prestići i Barcelona i Sevilla. Sljedeće za Benzemu i Real bit će odlazak u Manchester City u utorak u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Nadamo se da mogu donijeti pobjede navijačima u Real Madrid dres. A trebaju im još samo četiri boda iz posljednjih pet utakmica da bi bili sigurni u 35. naslov La Lige.